"Супер находище южно от Крит" е заглавието, с което "Та неа" съобщава за сеизмологичните проучвания за залежи на природен газ в гръцката изключителна икономическа зона в Средиземно море. Според изданието находището, на което вече е дадено името "Талос", потенциално може да съдържа 10 трилиона кубически фута (280 милиарда кубически метра) природен газ, което го прави два пъти по-голямо от кипърското находище "Афродита" и от същия мащаб като израелското находище "Тамар".

"Прото тема" пише, че според оценките след сеизмологичните проучвания на гръцката петролна компания "Хеленик петролеум" находището може да задоволи нуждите на Гърция за 70 години. Данните са били съобщени от ръководителя на главната дирекция за въглеводородите на "Хеленик петролеум" Янис Григориу на закрита дискусия в аналитичната организация на бившия министър от ПАСОК Евангелос Венизелос. Според Григориу находището има сходна структура с находището "Зор", открито в египетската изключителна икономическа зона през 2015 г.

За да бъдат потвърдени тези предварителни оценки, трябва да бъдат извършени сондажи.

Друга тема, която занимава гръцкият печат днес, е отстраняването на двама представители на СИРИЗА, бившия правителствен говорител Димитрис Дзанакопулос и бившия алтернативен министър на здравеопазването Павлос Полакис, от следствената комисия за намесата на бившия алтернативен министър на правосъдието Димитрис Папангелопулос в работата на прокуратурата по случая "Новартис". Консервативният печат критикува поведението на Дзанакопулос и Полакис, които отказват да бъдат заменени с други представители на СИРИЗА. "Филелефтерос" определя това като "пазарско поведение" и обвинява цялата СИРИЗА, че не е разбрала основните принципи на парламентарната демокрация. От друга страна свързаният със СИРИЗА "Авги" публикува писмо на лидера на партията Алексис Ципрас до председателя на парламента, в което определя случая като "парламентарен преврат" и настоява за незабавно възстановяване на парламентарния ред.

Повечето гръцки издания съобщават и за дискусиите, които предизвика участието на десетина млади жени в традиционния ученически парад за деня "Охи" на 28 октомври в град Неа Филаделфия. На този ден през 1940 г. Гърция отхвърля ултиматума, поставен на страната от Италия, и влиза във Втората световна война. Те преминали по улиците на града с ученически униформи и с гръцкото знаме, но със стъпка, която напомня известен скеч на "Монти Пайтън". Кметът на Неа Филаделфия заяви, че "жалки субекти се подиграха и оскърбиха паметта на загиналите". От друга страна "Ефимерида тон синдактон" публикува позицията и на участничките в случая, които заявяват, че са направили "художествена интервенция" срещу "милитаризма" и формата на "патриотизъм, на която ни учат от малки деца".