По време на 13-ата петилетка (2016-2020) 21 експериментални зони за свободна търговия са разпространили 173 новаторски резултата от механизма в рамките на цялата страна, съобщи Радио Китай.

В бъдеще тези зони ще продължат реформите да предоставят улеснения за търговията и инвестициите, както и за изработването на отрицателен списък за транснационална търговия с услуги. Това заяви директорът на отдел „Зони за свободна търговия“ в Министерството на търговията Тан Уънхун на пресконференция вчера.

От 2013 г. насам в страната са увеличени 21 зони за свободна търговия, които покриват почти цялата територия на Китай. От тях 17 са новосъздадени по време на 13-ата петилетка и те са насочени към насърчаване на по-висококачественото отваряне на страната към света, добави още директоръ